. Wśród wielu różnych materiałów wykończeniowych na ścieżki ogrodowe, od lat największym zainteresowaniem cieszy się kostka brukowa.
To właśnie dlatego jedną z branż, która rozwija się dynamicznie od kilku lat jest brukarstwo. Wśród zawodów deficytowych są m.in. brukarze.
Do tego celu znakomicie nada się
Walory estetyczne naszego ogrodu są bardzo ważne. Nie możemy jednak zapominać o jego praktycznej stronie. Jak połączyć ze sobą te dwie cechy?
Świetnym rozwiązaniem poprawiającym funkcjonalność naszego ogrodu jest ułożenie ścieżek z materiałów utwardzonych. Do tego celu znakomicie nada się kostka brukowa, która nie tylko ozdobi nasz ogród, ale również sprawi, że będzie znacznie wygodniejszy w użytkowaniu.
Dzisiejsze brukarstwo oferuje nam wiele możliwości, a przy upiększaniu ogrodu kostką brukową organiczna nas tylko nasza wyobraźnia.
Jak wybrać kostkę brukową?
Wiele osób pragnie upiększyć swój ogród, nasadzając nowe rośliny, wyznaczając strefy, wytyczając ścieżki i ogrodzenia.
Do wytyczania ścieżek najlepiej nadaje się kostka brukowa. Pozwala na utwardzenie ścieżki bez ponoszenia ogromnych nakładów na wylewanie betonu lub inne kosztowne prace wymagające zaangażowania firmy budowlanej.
Co jednak jeśli brukarstwo to nie nasza dziedzina, lecz chcemy samodzielnie ułożyć kostkę? Pierwszym krokiem powinna być wizyta w markecie budowlanym, gdzie obsługa doradzi nam rodzaj kostki brukowej.
Niewątpliwym plusem kostki brukowej w ogrodzie
Kostka brukowa to elegancki i praktyczny element wykończenia naszego ogrodu, bądź tarasu. Dzięki niej ogród staje się oazą spokoju i relaksu. Jest łatwa w utrzymaniu i wygodna. Kamień, z jakiego jest wykonana, jest bardzo trwałym materiałem, a szczeliny pomiędzy kostkami pozwalają prawidłowo odprowadzać wodę.
Niewątpliwym plusem kostki brukowej w ogrodzie jest również to, że, w razie uszkodzeń, łatwo ją naprawić - wystarczy wymienić uszkodzone elementy. Z tych powodów brukarstwo jest obecnie pożądaną i dochodową specjalizacją.